Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Bazar.sk

DIERY VO FASÁDE, ĎATEĽ VO FASÁDE? Vieme pomôcť!

Stavebné práce 347 ďalších ponúk | PredchadzajúciĎalší
Upraviť | Zmazať | Zvýrazniť / Topovať
Cena: dohodou
Sledovať
Dátum: 22. 2. 2019, Typ: Ponuka, Miesto výkonu: Celá SR, Lokalita: Trenčín
Robí Vám ďateľ diery do novej zateplenej fasády? Ako ornitológovia tomuto problému rozumieme a vieme Vám efektívne pomôcť.

V súčasnosti každý odporúča použitie rôznych avirepelentných zariadení, makiet, plašičov či CDčiek, alobalov, siluet a podobne. Výsledky doterajších pokusov s týmito avirepelantmi, ako ich my ornitológovia nazývame, sú však viac ako smutné, takmer nič nefunguje, ďatle si na všetko veľmi rýchlo zvyknú a obzvlášť odolné voči plašeniu sú najmä mladé vtáky. Účinné nie sú dokonca ani makety dravcov, sov a vrán, ktoré sú teraz také obľúbené a výrobcami odporúčané. Nejaké riešenia však predsalen existujú. Úspešne ich testujeme a zlepšujeme už šiesty rok!

Tieto riešenia vychádzajú z niekoľkých ekologických poznatkov. Ďatle sú verné svojej lokalite (odborne sedentárne) a teritoriálne, čiže neznášajú sa s inými jedincami svojho druhu. Rozhodli sem sa túto skutočnosť využiť v ich neprospech a vyvinúť postup, ktorý ďatle z domu "vypudí". Ide o kroky, ktoré ďatľom zabezpečia bezpečný a humánny "presun". Takže už žiadne petardy, vzduchovky, lepidlá ani spreje!

V prvom kroku je potrebné z domu dostať ďatľa, ktorý tam aktuálne "vyčíňa". Nie je to jednoduché, ide o zákonom chráneného živočícha, na jeho odchyt a manipuláciu s ním potrebujete povolenie MŽP a ornitologickú odchytovú licenciu, vrátane adekvátneho vybavenia, a to my všetko máme. Taký ďateľ sa však nedá iba tak chytiť. Máme však dobre prešpekulovanú metodiku, ako ďatľa účinne a šetrne "lapiť". Odchyteného ďatľa potom okrúžkujeme a vypustíme v lese vo vzdialenosti minimálne 15-20 km od miesta ochytu, keďže je to sedentárny živočích, ktorý je verný svojej lokalite, hoc aj novej, a nerád migruje, zostáva na mieste vypustenia a na miesto odchytu sa už nevracia. Úspešnosť tejto metódy je 100 %! Odchyt sa však nedá robiť celoročne, v hniezdnom období je nutné strpieť prítomnosť ďatľa a to až do obdobia vyhniezdenia, na čo každého potenciálneho klienta upozorňujeme. Odchyt sa dá robiť len v mesiacoch od augusta do februára.

Samotný odchyt však nerieši problém trvalo, najmä pokiaľ máte dom umiestnený v blízkosti drevinnej vegetácie, pri parku či lese. "Do roka a do dňa" si uvoľnený priestor obsadí nový jedinec ďatľa alebo žlny. V ďalšom kroku preto odporúčame dom "obrniť" proti ďalším fasádnym nájazdníkom. Na tento účel môžeme využiť druhú spomínanú vlastnosť ďatľov a tou je teritorialita, ktorá je väčšia ako u iných druhov vtákov. Voči sebe sa správajú agresívne a zo svojich terirórií sa navzájom vyháňajú. Je to skutočnosť, ktorá sa dá proti ďatľom v dome použiť. S týmto nápadom prišli už dávnejšie vo Švédsku, kde ako prví začali umiestňovať makety či atrapy, teda napodobneniny samotných ďatľov. Takéto makety vyrábame a inštalujeme aj my. Podľa našich doterajších výsledkov sú tieto makety podstatne účinnejšie ako bežné atrapy dravcov a sov dostupné na trhu. Úspešnosť našich makiet je 70 až 90 %.

Viac na datelvofasade SK
Predajca:
Lokalita:
Trenčín
Telefón:
… Zobraziť
Kontaktovať predajcu:
Odkaz na váš inzerát uverejnený na Bazar.sk: https://sluzby.bazar.sk/27541250-diery-vo-fasade-datel-vo-fasade-vieme-pomoct/

Za vašu odpoveď vopred ďakujem.
* povinné
* povinné
* povinné
Vaše údaje zadané do formulára budú odoslané spoločnosti United Classifieds s.r.o. Text správy, meno a telefón budú odoslané konkrétnemu predajcovi. Bližšie informácie k ochrane osobných údajov tu.